top of page

Renovace podlah

Renovaci budete potřebovat, pokud máte doma starou dřevěnou podlahu a chcete, aby vypadla jako nová. Provedeme renovaci přesně dle Vašich představ.

Naše firma se také zabývá renovací starých parket (dřevěných podlah). Je-li to nutné provádíme i výměnu poškozených či doplnění chybějících dílců. Po přebroušení a vytmelení parket je možné zvolit ze tří možností povrchové úpravy. A to buď lakování, voskování či olejování. Renovujeme parkety a dřevěné podlahy pro domácnosti i pro společensky využívané prostory. Pro povrchovou úpravu parket používáme výhradně ekologicky šetrné švédské laky, oleje značky Bona, nebo Pallmann.

Postup:

 • Příprava renovovaných parket

 • Broušení renovovaných parket

 • Tmelení renovovaných parket

 • Povrchová úprava parket při renovacích

Údržba podlah

Údržby dřevěné podlahy se nemusíme obávat, ale péči dřevo samozřejmě vyžaduje. Kromě pravidelného vysávání a stírání vlhkým hadrem ji průběžně ošetřujeme po celý rok. Na trhu jsou speciální přípravky na bázi vosku, které se nanášejí hadrem v tenké vrstvičce na vyčištěnou podlahu, kterou tak chráníme. Jsou zvlášť na lakované a olejované povrchy. Přípravek působí tak, že jeho olejová složka se vsákne do pórů a lakovaný nebo voskovaný či olejovaný povrch tím oživí, vosková složka zůstává na povrchu a chrání tak povrch proti mechanickému poškození. Správně udržovaná dřevěná vícevrstvá podlaha nám pak bude sloužit v zachovalém stavu ještě mnoho let.

 • Olejované

má jemný sametový vzhled, je to podlaha pro rozené estéty, neboť vyzdvihne přirozenou strukturu a barevnost dřeva

 • Lakované

podlaha se považuje za praktičtější, protože se lépe udržuje, podlaha je odolnější vůči vlhkosti, a proto se i snadněji čistí​

Vyrovnávání podlah

Základní doporučení pro přípravu podkladu a stěrkování nivelačními hmotami:

Postup:

 1. Kontrola podkladu

 2. Z podkladu mechanicky odstranit (broušením, frézování, tryskáním apod.) všechny sprašné, nepřilnavé, oddělující se nebo volné části. Rovněž se doporučuje odstranit zbytky starých lepidel a veškeré vrstvy starých stěrkovacích hmot.

 3. Podklad dokonale vysát průmyslovým vysavačem.

 4. Trhliny a spáry v betonech, cementových a jiných podkladech odborně uzavřít.

 5. Vždy použít vhodnou penetraci.

 6. Podle účelu a požadavku zvolit vhodnou vyrovnávací stěrkovací hmotu.

 7. Podklad nestěrkovat dlouhou dobu dopředu. Termín zvolit tak, aby po vyzrání stěrkové vrstvy byla co nejdříve položena podlahovina.

 8. Vystěrkovanou plochu před lepením podlahových krytin vždy přebrousit a následně dokonale vysát průmyslovým vysavačem prach.

Podlahové rošty a záklopy

Naše firma provádí kompletní montáže nosných podlah. dřevěných roštů a pokud zákazník požaduje, tak i včetně tepelné izolace z minerální vlny, popř. EPS izolace a kročejovou izolaci k maximální eliminaci možného povrzávání celé konstrukce.

Majitel takového domu potom nemusí mít strach, že se vlhkost v jeho domě ještě zvětší. Na přání zákazníka je možno pod podlahovou konstrukcí zhotovit jednoduchý a finančně nenáročný systém odvětrávání.

Další obrovskou výhodou této konstrukce je celková váha, která je nižší než u běžných technologií, tudíž tolik nezatěžuje nosné konstrukce, jako např. nosné trámové stropy. Díky těmto výhodám lze celkem snadno vytvořit rovnou nosnou podlahovou plochu.

Výhody podlahové konstrukce z dřevěných roštů a OSB záklopem:

 1. suchý proces výstavby

 2. nízká hmotnost

 3. vzdušnost s možnosti aktivního odvětrávání podlahy

 4. přírodní materiál

 5. variabilita využití

 • Instagram
 • Facebook
bottom of page